AK Parti başörtü teklifini 336 milletvekilinin imzasıyla Meclis’e sundu! Özlem Zengin açıkladı…

AK Parti başörtüsü konusunda hazırladığı Anayasa değişikliği teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunuyor. Teklif, AK Parti, MHP ve BBP’li 336 milletvekilinin imzasıyla Meclis’e geldi. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, AK Parti ve MHP’li kadın milletvekilleriyle birlikte teklifin içeriğini açıkladı…

AK Parti başörtü teklifini 336 milletvekilinin imzasıyla Meclis’e sundu! Özlem Zengin açıkladı…
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.12.2022
9
A+
A-

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Ak Parti ve MHP’li kadın milletvekilleriyle birlikte başörtüsüyle ilgili anayasa değişiklik teklifini Meclis’e sunuyor. AK Parti Grup Başkanvekili’nin açıklamalarından öne çıkanlar:

– 336 milletvekilimizin imzasıyla birlikte, başörtüsüyle ilgili anayasa değişiklik teklifi birazdan AK Parti, MHP ve BBP’nin imzasıyla Meclis’e sunuyoruz. Kanunla teminat altına alınan kanunla değişir. Dolayısıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde çözülmelidir.

– Teklifimizde; başörtülülerin de başı açıkların da hakkını savunuyoruz. Kısaca kadınların özgürlüğünü savunuyoruz.

– Diğer konu da ailele müessesine dair. Bizim anayasamızda aile toplumun temeli olarak görüşmüştür. Eğer bir toplumu tahrip etmek istiyorsanız, önce aileden başlamanız gerekir. Biz anayasamıza evlilik birliğinin bir kadın ve bir erkek arasında olan hukuki bir birliktelik olduğunu koyuyoruz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.