İstanbul Saraçhane’de Ekrem İmamoğlu karar için konuşuyor

İstanbul Saraçhane’de Ekrem İmamoğlu karar için konuşuyor. İmamoğlu, “Burada bulunmamızın nedeni hukuksuzluk dedi”

İstanbul Saraçhane’de Ekrem İmamoğlu karar için konuşuyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.12.2022
19
A+
A-

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK başkan ve üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı ve siyasi yasak kararı verildi. Karar sonrası Saraçhane’de bulunan İBB Başkanı İmamoğlu, İYİ Parti lideri Meral Akşener’le birlikte kürsüye çıktı. 

Ekrem İmamoğlu’nun açıklamaları…

– İstanbul sizin, 16 milyon İstanbullunun. Hangi çılgın sizin millete ait herhangi bir sürecin önüne set kurabilirmiş, hangi çılgın zincir vurabilirmiş, hiç kimse, hiç kimse vuramaz.

– Bu akşam biriz, birlikteyiz, yarın daha fazla bir arada olacağız, daha fazla birlikte olacağız. Şimdi birlik ve beraberliğimizin güzel bir anını bu akşam başlatıyoruz. Yarın çok daha büyüyecek, genel başkanlarımız burada olacak, hep birlikte olacağız ama bu akşamın taçlanması için İYİ Parti Genel Başkanı size hitabı için sayın Meral Akşener’i davet ediyorum.

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

– Saraçhane, ne çektiniz be! Bundan yıllar önce okuduğu bir şiirle mahkum olan bir büyükşehir belediye başkanı vardı. (yuh sesleri üzerine) Biz yuhlamayız, biz gereğini yaparız!

– O büyükşehir belediye başkanı, buradan sizlere seslenip demişti ki ‘bu şarkı burada bitmez’. Doğrudur, o şarkı orada bitmedi, bugün Meral Akşener olarak söz veriyorum, bu şarkı da burada bitmeyecek. 

– Bugün iktidarda yarından çok korkan bir irade var insanlar korktuğu zaman ceza verirler insanlar korktuğu zaman zulüm yaparlar, haksızlık yaparlar.

– Bugün Ekrem kardeşim için verilen kararın arkasında bir büyük korku var. Millet iradesine duyulan korku var. Biz korkmuyoruz. Yıllar evvel bu meydanda şiir okuduğu için muhtar olamaz denilen büyükşehir belediye başkanı vardı ama bakın o cumhurbaşkanı oldu. Bugünün korkakları da kaçarak gidecekler. 

İmamoğlu’ndan konuşmasından satır başları şöyle:

– Burada bulunmamızın nedeni hukuksuzluk. Yarın halkımızı buraya davet edeceğiz. Birlikte konuşacağız önümüze aydınlık günlere birlikte bakacağız. Bu dava Türkiye’nin düştüğü durumun özetidir.

-Aldıkları her karar kendi çıkarları için. Hukuka karşı demokrasiye karşı asla mücadele edemeyecekler. İstanbul’da büyük irade ortaya koydunuz. İstanbul’da kocaman demokrasi tokadı attınız. Seçimi vermek istemediler söke söke aldınız. 6 Mayıs’ta seçimi iptal ettiler tokadı misli misli attınız doymadılar. Bugünkü davada verdikleri ceza ortaya koydukları irade çirkin bir sonuçtur. 

-O gün millet millet diye yola çıkanlar bugün millet biziz diyorlar, devlet bizim diyorlar ama sonuç alamayacaklar. Bu sabahki umudum bir ise şuan ki umudum bin. Ben sizi nereye davet edeceğim elbette Saraçhane’ye. Yarın burada olacağız sizleri davet edeceğiz ve dertleşeceğiz. Başta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu olmak üzere, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve altılı masanın üyeleri ile birlikte bir arada olacağız. Bu ülkenin adalete ihtiyacı var. Bu ülkenin merhamete ihtiyacı var.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.