Şikayetler arttı İstanbul’da marketlere denetime giden zabıta ekipleri gözlerine inanamadı

İSTANBUL’da tüketiciler market reyonlarında yeni ürünlerin yanında eski tarihi geçmiş ürünlerin de satıldığını iddia ederek şikayet yağdırdı. Şikayetler üzerine denetime çıkan zabıta ekipleri ise gözlerine inanamadı. Son kullanma tarihi 3-5 gün değil aralarında 3 ay, 5 ay, 10 ay bile geçmiş olanların olması ise şoke etti.

Şikayetler arttı İstanbul’da marketlere denetime giden zabıta ekipleri gözlerine inanamadı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.12.2022
3
A+
A-

İstanbul’daki marketlerde bu kez de tarihi geçmiş ürünler satıldığı ile ilgili skandal iddialar ortaya atıldı. Kimi sosyal medyadan tarihi geçmiş ürünlerin fotoğraflarını yayınladı, kimi de ihbar etti.

Tüketicilerin raflarda son kullanım tarihi geçmiş olan ürünler olduğunu iddia etmesi üzerine de Bağcılar Belediyesi zabıta ekipleri düğmeye bastı.

Marketlerde alışveriş yapan tüketiciler gördüklerini anlatırken “Tavuk olsun, mantı olsun, salça olsun… Son kullanma tarihi geçmiş ürünler raflarda satılıyor” ifadelerini kullanarak tarihi geçen ürünlerin de indirime sokulduğunu iddia etti.

İddialar üzerine marketlere denetime çıkan zabıta ekipleri ise gözlerine inanamadı. Yapılan denetimlerde son kullanma tarihi geçmiş koli koli ayranlar, kefirler ele geçirildi. Kefirlerin hepsinin çizgi film karakterleri ile bezenmiş ve çocuklara satılacak ürünler olması ise ‘pes’ dedirtti.

Ayrıca denetimlerde yine çocukların tüketeceği tarihi geçmiş milkshake ve süt burger gibi ürünler de ele geçirildi. Son kullanma tarihi 3-5 gün değil aralarında 3 ay, 5 ay, 10 ay bile geçmiş olanların olması ise şoke etti.

Denetimlerin ardından ellerinde market raflarında son kullanma tarihi geçmiş ürünlerle zabıta amirliğine geri dönen ekipler raflardan topladıkları kutu kutu peynirleri, kremaları ve muzlu sütleri imha ettiler.

Bağcılar Zabıta müdürü Zikri kılıç yapılan denetimlerin ardından yaptığı açıklamada “Bugün 5-6 mahallede denetim yaptık. Son kullanma tarihi geçen ürünleri topladık. Bu ürünleri imha edip ceza yazıyoruz’ dedi. Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Erdoğan ise vatandaşların sağlığı ile oynayanlara müsaade etmeyeceklerini belirtti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.