6’lı masada yaşanan kriz için Meral Akşener’den olay açıklama!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyorlar” diyerek dağıttığı Altılı Masada o gece neler yaşandığını anlattı. Akşener “Masa kalktı ben değil” ifadelerini kullandı.

6’lı masada yaşanan kriz için Meral Akşener’den olay açıklama!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.03.2023
5
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HaberTürk canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Masayı neden dağıttığı yönündeki soruya da yanıt veren Akşener, “Hiçbir şey gizli saklı değil. Perşembe günkü müzakere masasında, müzakereye kapalı ortam oluştu. Yani; siz bir fikir ortaya koyuyorsunuz diğer 5 kişi tek bir konuda karar almış, onun üzerinden geri gitmiyor. Siz de bunun tartışılmasını arzu ediyorsunuz. Dolayısıyla orada ne oluyor? Herkes bana masadan kalktı diyor ama; masa kalktı.” ifadelerini kullandı.

Biz Kemal Bey’le buluşmadık. O toplantılar şöyle geçiyor; ev sahibi benim diyelim ki, o toplantının önce gündemini yazıyoruz arkadaşlarla. Sonra diğer genel başkanları dolaşıyorum, ekleme ve çıkarmalar yapılıyor. Ondan sonra kendi arkadaşlarımızla basına söyleyeceklerimizi planlıyoruz. Ondan sonra yazılan metni bütün siyasi partilere gönderiyoruz. O metin eklemelerle geri dönüyor, yeni baştan düzenleme yapılıyor, o masada tekrar gözden geçiriliyor.

Perşembe günkü toplantıda başkanlık konuşmasını birazcık öne alma konusunda katkım olduğunu düşünüyorum. En azından yöntemini konuşalım diye. Gerçekten daha önce konuşmadık. Aniden aday konuşulduğu takdirde önce farklılıklar ortaya çıkar. Parlamenter sisteme geçişle ilgili olarak yol haritasını, parlamenter sistemden ne anladığımızı yazdık. Ona bağlı olarak kanun ve anayasa değişikliklerinin ne olduğunu yazdık. Daha da enteresan, şimdi bizim adayımızın elinde her şeyi var. Mutabakat metni kamuoyuyla paylaşıldı. Anayasa değişikliği, güçlendirilmiş parlamenter sistem önerileri.

Geçtiğimiz cuma günü Meral Akşener’in “Kumar ve noter masasında olmam” diyerek dağıttığı koalisyona ‘şartlı’ onay vererek geri geldi.

Yaşanan kriz sonrası yaptığı sert açıklamalarla “Üzülerek söylüyorum ki 6’lı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir. Ne kumar masasında ne de noter masasında olmayacağız. Şahsi hırslar Türkiye’ye tercih edildi.” Millet İttifakı’na yüklenmişti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.