PM toplantısında ne konuşuldu? Kemal KIıçdaroğlu’ndan ‘değişim’ çağrısı yapan Ekrem İmamoğlu’na eleştiri

CHP Parti Meclisi’nde Kemal Kılıçdaroğlu’nun partide değişim çağrısını yapan ilk isim olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ilk kez açık açık eleştirdiği ortaya çıktı.

PM toplantısında ne konuşuldu? Kemal KIıçdaroğlu’ndan ‘değişim’ çağrısı yapan Ekrem İmamoğlu’na eleştiri
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.09.2023
19
A+
A-

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP)önceki gün düzenlenen Parti Meclisi (PM) toplantısının ayrıntıları ortaya çıktı. Halk TV’den Şeyma Paşayiğit, Parti Meclisi toplantısının ayrıntılarını aktardı. 

Buna göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu PM’de dün yaptığı açılış konuşmasında parti içi meselelerin ülke meselelerinin önüne geçtiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu değişim tartışmaları hakkında da konuşarak “Zor bir süreçten geçtik, ama yenilgiyi de erken kabullendik. Hatasızız demiyorum ama seçim sonuçlarını hiçbir kurulda tartışmadan değişim çağrısı yapıldı. Son derece yanlıştı” diye konuştu.

28 Mayıs seçimlerinden bir gün sonra, değişim çağrısını yapan isim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu idi. Kemal Kılıçdaroğlu, değişim çağrısı yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ilk kez bu kadar net tavır koymuş oldu.

CHP’de genel başkanlık yarışı için 3 aday var. Özgür Özel ve Örsan Öymen adaylıklarını açıklamıştı. Ünal Karahasan da, bugün parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında CHP Genel Başkanlığı’na aday olduğunu açıkladı. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.