6 Temmuz hava durumu: İstanbullular dikkat! Hafta sonu hava nasıl olacak?

6 Temmuz hava durumu: İstanbullular dikkat! Hafta sonu hava nasıl olacak?
Yayınlama: 06.07.2024
2
A+
A-

Günlük Hava Durumu Tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan tahminlere göre, ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu olacak. İç Anadolu (Eskişehir hariç), Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Kocaeli, Sakarya, Isparta, Burdur, Osmaniye çevreleri, İstanbul’un kuzey kıyıları, Hatay’ın kıyı kesimleri, Van ve Hakkari’nin doğu kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış alacak. Diğer bölgeler az bulutlu ve açık geçecek. Yağışların Ordu ve Giresun çevreleri ile Samsun’un doğu kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Güneydoğu Anadolu’da toz taşınımı bekleniyor.

Sarı Kodlu Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 14 il için sarı kodlu uyarı yayınladı. Sarı kodlu iller şöyle: Amasya, Bilecik, Bolu, Bursa, Çorum, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük, Düzce.

İstanbul için Uyarı

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul için uyarılarda bulundu:

Dün İstanbul’un Anadolu yakasının doğusunda yağmur görüldü. Bursa’dan Bilecik ve Kocaeli’ye doğru sağanak yağışlar vardı. Önemli bir yağış yoktu. Bugün İstanbul’un kuzey ilçelerinde öğle saatlerine doğru yağmur bekleniyor. Öğleden sonra yağmur İstanbul’un doğusuna kayacak. Gök gürültülü de olabilir ancak şiddetli olması beklenmiyor. Öğleden sonra Anadolu’daki yağışlar kuvvetli olacak.

Havanın en serin gününü yaşıyoruz. Yarından sonra sıcaklıklar tekrar yükselecek. Önümüzdeki haftadan itibaren Batı’ya yeni bir sıcak hava dalgası gelecek. Yağışlar Türkiye’yi terk edecek. Doğu’da yarın yağışlar devam edecek ancak Batı’da yağış beklenmiyor. Çorum, Kastamonu ve Ankara’nın dışında sağanak yağışlar görülebilir, bu yağışlar sel baskınlarına yol açabilir.

Bölgelerdeki Hava Durumu

Marmara

Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya ve İstanbul’un kuzey kıyıları yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Rüzgarın güney kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.

Ege

Parçalı ve az bulutlu. Rüzgarın kuzey ve kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.

Akdeniz

Parçalı ve az bulutlu, Isparta, Burdur, Osmaniye çevreleri ve Hatay’ın kıyı kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Rüzgarın Doğu Akdeniz’in iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.

İç Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde (Eskişehir dışında) yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Rüzgarın güney ve doğu kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Orta ve Doğu Karadeniz

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. Ordu ve Giresun çevreleri ile Samsun’un doğu kesimlerinde yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor.

Doğu Anadolu

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeyi ile Van ve Hakkari’nin doğu kesimleri yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.

Güneydoğu Anadolu

Az bulutlu ve açık. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.