ABD’de Demokratlar yeni bir aday istiyor

ABD’de Demokratlar yeni bir aday istiyor
Yayınlama: 03.07.2024
2
A+
A-

Demokratlar Yeni Bir Başkan Adayı Arıyor

ABD Temsilciler Meclisi’nden Demokrat Lloyd Doggett, Demokratların yeni bir başkan adayı bulması gerektiği yönündeki çağrıyı ilk kez kamuoyuna duyurdu. Açık ve adil bir seçim süreciyle ülkeye yeni bir vizyon sunan bir adayın bulunabileceğini ifade etti.

Joe Biden ve Donald Trump arasındaki düellonun yankıları devam ediyor. Biden yeniden aday olacağını söylese de bazı üst düzey Demokratlar bu hafta yarıştan çekilmesini istiyor. Biden’ın performansının hayal kırıklığı yarattığı ve geri kalmasının zor olacağı vurgulanıyor.

İsimsiz olarak görüş bildiren birçok Demokrat, Biden’sız bir seçim kampanyasının Beyaz Saray için daha olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyor. Anketlere göre Trump, Biden’ı 6 puan farkla geride bırakıyor.

Diğer bir ankette ise Başkan Yardımcısı Kamala Harris, varsayımsal bir eşleşmede Trump’a çok yakın görünüyor. Kayıtlı seçmenlerin %47’si Trump’ı, %45’i Harris’i destekliyor.

Harris’e bu soru sorulduğunda adaylık ihtimalini reddetti. “Joe Biden bizim adayımız. Trump’ı bir kez yendik, yine yeneceğiz. Nokta.”

Demokratlar, Biden’ın son anketlerdeki düşük performansını endişeyle takip ediyor. Bazıları, Biden’ın yarıştan çekilmesi halinde Harris’in güçlü bir aday olabileceğini düşünüyor. Ancak Harris, Biden aday oldukça yarışa girmeyeceğini açıkça belirtti.

Demokratların yeni bir başkan adayı bulup bulamayacağı belirsiz. Bazı seçmenler Biden’ın zayıf performansından dolayı partiyi cezalandırabilirken, bazıları da Biden’ın kazanmasını sağlamak için birlik olacak. Demokratlar önümüzdeki aylarda zorlu bir karar vermekle karşı karşıya.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.