Asgari ücrete ara zam var mı, yok mu? Temmuz ayında asgari ücrete zam olacak mı?

Asgari ücrete ara zam var mı, yok mu? Temmuz ayında asgari ücrete zam olacak mı?
Yayınlama: 29.06.2024
3
A+
A-

Asgari Ücret Ara Zammı Hakkındaki Bakanlık Açıklamaları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, daha önceki açıklamalarında asgari ücrete ara zam yapılmayacağını belirtmişti. Işıkhan, ara zam konusunun gündemlerinde olmadığını ve asgari ücrette artışın yıl sonunda Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirleneceğini ifade etmişti.

Işıkhan, yaptığı bir başka açıklamada ise Ocak ayındaki asgari ücret artışının, Temmuz’da zam yapılmayacağı düşünülerek belirlendiğini vurgulamıştı. Bakan, ekonomi dengesini korumak için istihdam kaybını önleyerek büyüme hedeflediklerini belirtmiş ve işçi, memur ve emeklilere desteğin süreceğini söylemişti.

Son açıklamasında da Bakan Işıkhan, asgari ücrete ara zam yapılmayacağını tekrarladı. Yıl sonunda Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile bir araya gelerek asgari ücreti belirleyeceklerini ifade etti. Işıkhan, amaçlarının geçici değil kalıcı refah sağlamak olduğunu vurguladı ve mevcut kararın enflasyon düşüşüyle sonuçlanacağını vurguladı.

Bakan Işıkhan’ın açıklamaları ışığında, asgari ücrete gelecek yıl Aralık ayına kadar ara zam yapılmayacağı anlaşılmaktadır. Asgari ücret artışı, Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından yıl sonunda belirlenecektir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.