Bakan Uraloğlu: Bayramda 7 milyon 428 kişi demir yollarını kullandı

Bakan Uraloğlu: Bayramda 7 milyon 428 kişi demir yollarını kullandı
Yayınlama: 23.06.2024
9
A+
A-

Bakan Ulaştırması: Bayramda Demir Yollarını Kullanan Yolcu Sayısı 7,5 Milyonu Aştı

Ulaştırma Bakanı [Bakan Adı], açıklamasında Kurban Bayramı döneminde vatandaşların seyahat ihtiyaçlarına cevap vermek için Yüksek Hızlı Trenler (YHT), anahat ve bölgesel trenlerde ilave seferler ve ek vagonlar düzenlendiğini bildirdi. Bakan ayrıca, kent içi ulaşımda Marmaray, Başkentray, İzban, Halkalı-Bahçeşehir, Sirkeci-Kazlıçeşme, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hatlarında bayram boyunca ücretsiz hizmet verildiğini belirtti.

Demir Yolunda Rekor Yolcu Taşıması

Ulaştırma Bakanı, 14-22 Haziran tarihleri arasında demir yolu projeleriyle toplam 7 milyon 519 bin 428 yolcu taşındığını açıkladı. Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya hatlarında ilave YHT setleri devreye alınarak ek kapasite artışı sağlandığını vurguladı. Bu ek kapasite sayesinde, YHT hatlarında 326 bin 819 vatandaş güvenli ve hızlı bir şekilde seyahat etti. Bayramın ilk günü olan 14 Haziran’da, YHT’lerle 39 bin 962 yolcu taşınarak rekor bir yolcu sayısı kaydedildi.

YHT’ye Büyük Talep

YHT hatlarında artan yolcu talebini karşılamak için ek seferler ve vagonlar devreye alındı. Ankara-İstanbul ve Ankara-Konya hatlarında ilave YHT setleri kullanılarak toplam 9 bin 660 kişilik ek kapasite oluşturuldu. Bayram süresince YHT’leri kullanan yolcu sayısı 326 bin 819’a ulaştı.

Kent İçi Ulaşımda Ücretsiz Hizmet

Kent içi ulaşımda da vatandaşların bayram seyahatleri kolaylaştırıldı. Marmaray, Başkentray, İzban, Halkalı-Bahçeşehir, Sirkeci-Kazlıçeşme, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hatlarında bayram boyunca ücretsiz hizmet verildi. Bu sayede vatandaşlar, özel araçlarını kullanmak zorunda kalmadan toplu taşıma araçlarıyla rahat ve ekonomik bir şekilde seyahat edebildiler.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.