Banu Parlak’ın iş yerine saldırı davasında Polat çiftine tahliye

Banu Parlak’ın iş yerine saldırı davasında Polat çiftine tahliye
Yayınlama: 25.06.2024
1
A+
A-

Banu Parlak’ın Güzellik Salonuna Yönelik Saldırı Davasında Polat Çiftine Tahliye

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat, eşi Engin Polat ve kayınpederi Sezgin Polat, Banu Parlak’ın güzellik salonunun kurşunlanması olayında azmettirici oldukları iddiasıyla yargılanmaktaydı.

Polat çiftinin yargılandığı davanın ikinci duruşması Küçükçekmece Adliyesi’nde görüldü. Duruşma salonuna gelen Dilan Polat baygınlık geçirerek hastaneye kaldırıldı. Duruşmada hazır bulunan Engin Polat ve Sezgin Polat, avukatları aracılığıyla savunmalarını yaptılar. Polat ailesinin avukatları, dosyada somut delil bulunmadığı gerekçesiyle müvekkillerinin tahliyesini talep ettiler.

Savunmaların ardından mütalaasını açıklayan savcı, Polat çiftinin tutukluluk hallerinin devam etmesi talebinde bulundu. Dosyada şikayetinden vazgeçen Banu Parlak, tahliye kararı sonrası şu ifadeleri kullandı: “Mutluyum, Dilan’ın halini gördünüz, gerçekten hiç iyi değildi. Çok mutluyum, başka diyecek bir şeyim yok.”

Kara para aklama iddiasıyla soruşturmaları devam eden Polat çifti, duruşma sonunda cezaevine götürüldü.

Engin Polat, güzellik salonuna yönelik saldırıda yer aldığını itiraf eden isimlerden biriydi. Ancak itiraf sonrasında ifadesini değiştirerek saldırıyla ilgisi olmadığını öne sürdü.

Dilan Polat ise olayla ilgili olarak “Eşim Engin’e güvendim. Bana ne anlatıyorsa ben de inanıyordum. Şimdi ne yapacağımı bilemiyorum” şeklinde açıklama yaptı.

Sezgin Polat da olayla ilgili herhangi bir bilgisi olmadığını iddia etti.

Davanın sonraki duruşması ilerleyen bir tarihte görülecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.