Fed’den piyasaların kafasını karıştıran faiz açıklaması

Fed’den piyasaların kafasını karıştıran faiz açıklaması
Yayınlama: 06.07.2024
5
A+
A-

Hindistan Merkez Bankası Yetkilisinden Enflasyon Hakkında Açıklamalar

Hindistan Merkez Bankası yetkilisi Michael Williams, Mumbai’de düzenlenen bir etkinlikte enflasyon konusundaki görüşlerini dile getirdi. Williams, “Enflasyonu azaltmak için önemli adımlar attık, ancak sürdürülebilir bir şekilde %2 hedefine ulaşmamız gerekiyor. Bu hedefe kararlılıkla ilerleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, COVID-19 salgını sırasında %7,1’e yükselen enflasyon oranı, son dönemde %2,6’ya kadar geriledi. Federal Rezerv, fiyat artışlarını kontrol altına almak amacıyla geçen Temmuz ayından bu yana faiz oranlarını %5,25-%5,50 aralığında tutuyor.

Geçtiğimiz Çarşamba günü yayınlanan Federal Rezerv tutanakları, politika yapıcıların fiyat baskılarının azaldığına dair daha fazla güven duyduklarını ortaya koydu. Bununla birlikte, Williams, Federal Rezerv’in her zaman gelen ekonomik verileri kapsamlı bir şekilde değerlendireceğini ve hiçbir ihtimali hafife almayacağını vurguladı.

Williams konuşmasını şu sözlerle sonlandırdı: “Belirsizlik, önümüzdeki süreçte para politikasının belirleyici özelliği olmaya devam edecek.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.