İGA “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ödülünü aldı

İGA “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ödülünü aldı
Yayınlama: 05.07.2024
1
A+
A-

İstanbul Havalimanı, Yine Avrupa’nın En İyi Havalimanı Seçildi

İGA’nın yaptığı açıklamada, İstanbul Havalimanı’nın 34. Avrupa Havalimanları Konseyi Yıllık Genel Kongresi’nde Avrupa’nın En İyi Havalimanı ödülüne layık görüldüğü belirtildi. Ödül, İGA CEO’su Selahattin Bilgen’e ACI Europe Genel Direktörü Olivier Jankovec tarafından takdim edildi.

İstanbul Havalimanı, Roma Fiumicino Havalimanı ile aynı puanı paylaşarak ödülü kazandı. İGA CEO’su Bilgen, ödülün havalimanının mükemmellik hedeflerine ulaşma kararlılığını yansıttığını ifade etti.

Bilgen, “Sürdürülebilirlik, erişilebilirlik, inovasyon ve teknolojik ilerleme alanlarında yolcularımızın beklentilerini aşmak için sürekli çalışıyoruz. Türkiye’nin havacılık ve turizm sektörlerinin geleceğini geliştirmeye kararlıyız.” dedi.

Ödül töreni sonrası kongre sona erdi. ACI Europe’un gelecek yıllık genel kongresi 2025 yılında Yunanistan’ın Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’nda yapılacak.

İstanbul Havalimanı, 1-4 Temmuz tarihleri arasında Avrupa Havalimanları Konseyi Yıllık Genel Kongresi’ne ev sahipliği yaptı. Kongreye, havacılık sektörünün önde gelen yöneticileri ve 500’den fazla havalimanı uzmanı katıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İGA CEO’su Bilgen ve ACI Europe Genel Direktörü Jankovec kongrenin açılış konuşmalarını gerçekleştirdi. Kongrede, Avrupa havacılık sektörünün durumu, zorlukları ve beklentileri ile ekonomik durumuna ilişkin öngörüler tartışıldı.

İstanbul Havalimanı’nın 2026 yılında ACI World Müşteri Deneyimi Zirvesi’ne ev sahipliği yapacağı da açıklandı. Zirveye ilişkin imza töreni, kongrenin son gününde Bilgen ve ACI World Genel Direktörü ve CEO’su Luis Felipe de Oliviera’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.