İGA ‘doğrudan bağlantı’ sağlayan havalimanları arasında Avrupa birincisi oldu

İGA ‘doğrudan bağlantı’ sağlayan havalimanları arasında Avrupa birincisi oldu
Yayınlama: 02.07.2024
3
A+
A-

34. Avrupa Havalimanları Konseyi Yıllık Genel Kongresi İstanbul’da

İstanbul’da gerçekleştirilen Avrupa Havalimanları Konseyi (ACI Europe) Yıllık Genel Kongresi, havacılık sektöründe önemli gelişmeleri masaya yatırıyor. Kongrede, sektör liderleri ve uzmanlar, Avrupa’daki hava bağlantıları, havacılık endüstrisinin geleceği ve Türk havacılık pazarı gibi konuları ele alıyor.

İstanbul Havalimanı, pandemi öncesine göre %9’luk bir artışla Avrupa’nın en iyi doğrudan bağlantılara sahip havalimanı olarak öne çıkıyor. Ayrıca, Orta Doğu’ya en iyi ve Asya-Pasifik bölgesine ikinci en iyi doğrudan bağlantılara sahip olmasıyla da dikkat çekiyor.

Kongre’nin ilk oturumu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Selahattin Bilgen ve ACI Europe Genel Direktörü Olivier Jankovec’in açılış konuşmalarıyla gerçekleşti.

Kongrenin ikinci oturumunda "Türk Havacılık Pazarı Mercek Altında" başlığıyla Türk havacılık pazarının büyüme faktörleri ve gelecekteki fırsatları ele alınıyor. İGA İstanbul Havalimanı Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Polat, Pegasus CEO’su Güliz Öztürk, Antalya Havalimanı Genel Müdürü Gudrun Teloeke ve Wizz Air Birleşik Krallık Direktörü Marion Geoffroy, bu konudaki görüşlerini paylaşıyor.

Kongrede ayrıca, İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Selahattin Bilgen, Heathrow Havalimanı CEO’su Thomas Woldbye, Atina Havalimanı CEO’su Yiannis Paraschis, VINCI Havalimanları CEO’su Nicolas Notebaert, Rotterdam Hague Havalimanı CEO’su Wilma van Dijk ve Fraport CEO’su Stefan Schulte, "Havalimanı Liderleri Sempozyumu"nda bir araya geliyor. Havalimanı endüstrisindeki sürdürülebilirlik, yenilikçilik ve farklılaşma gibi konuların tartışıldığı sempozyum, bu alanlardaki en son trendlere ışık tutuyor.

Genel olarak, 34. Avrupa Havalimanları Konseyi Yıllık Genel Kongresi, Avrupa havacılık sektörünün mevcut durumunu ve gelecek beklentilerini masaya yatıran önemli bir platform sunuyor. Kongrede, sektör liderleri ve uzmanlar, havacılığın karşılaştığı zorlukları ve fırsatları ele alarak sektörün geleceğini şekillendirecek kararlara ışık tutuyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.