İsrailli bakanın paylaşımına Dışişleri’nden tepki

İsrailli bakanın paylaşımına Dışişleri’nden tepki
Yayınlama: 26.06.2024
2
A+
A-

Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail’e Yanıt

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik çirkin açıklamalarına sert bir yanıt verdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada İsrail’in soykırım suçlamalarıyla yargılandığına dikkat çekilerek, söz konusu ifadelerin bu suçları örtbas etme amaçlı olduğu vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, “Bu tarz iftira ve yalanlar, İsrail’in işlediği suçların perdelenmeye çalışılmasından ibarettir. Türkiye Cumhuriyeti, adalet ve barışın sağlanması için mücadelesini sürdürecektir.” ifadelerine yer verildi.

Türkiye Cumhuriyeti, İsrail Dışişleri Bakanı’nın seviyesiz paylaşımlarını şiddetle kınadı. Bakanlığın açıklaması, İsrail’in söz konusu açıklamalarıyla Türkiye’ye yönelik düşmanca tavrını bir kez daha ortaya koyduğunu göstermektedir.

Türkiye, İsrail’in Filistin halkına yönelik zulmüne ve işgallerine karşı sesini yükseltmeye devam edecektir. Türkiye, adalet ve barış için mücadelesinde kararlıdır ve İsrail’in suçlarını açığa çıkarmaktan geri durmayacaktır.

Türkiye, Filistin halkının meşru haklarını savunmaya ve İsrail’in işgaline son verilmesi için uluslararası kamuoyunda baskı oluşturmaya yönelik çabalarını sürdürecektir.

Türkiye Cumhuriyeti, İsrail’in soykırım suçlamalarıyla karşı karşıya olduğu gerçeğini hatırlatarak, İsrail’in bu suçları örtbas etme çabalarına izin vermeyeceğini vurguladı.

İsrail Dışişleri Bakanı’nın sözleri, İsrail’in Türkiye’ye yönelik düşmanca tavrının bir göstergesi olarak değerlendirildi. Türkiye, İsrail’in bu düşmanca tutumunu kınıyor ve İsrail’e Filistin halkına yönelik zulmüne son vermesi çağrısında bulunuyor.

Türkiye, İsrail’in işlediği suçlara karşı sessiz kalmayacak ve uluslararası kamuoyunda bu suçları açığa çıkarmak için çalışmaya devam edecektir. Türkiye, Filistin halkının meşru haklarının savunucusu olmaya ve İsrail’in işgaline son verilmesi için mücadele etmeye kararlıdır.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı’nın açıklaması, Türkiye’nin İsrail’in suçlarına karşı tavizsiz bir duruş sergileyeceğini gösterdi. Türkiye, İsrail’in Filistin halkına yönelik zulmüne ve işgallerine karşı çıkmaya devam edecek ve adalet ve barışın sağlanması için mücadele edecektir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.