İşte Sakar Şakir oyuncularının isimleri! Sakar Şakir filmi nerede çekildi? Sakar Şakir konusu nedir?

İşte Sakar Şakir oyuncularının isimleri! Sakar Şakir filmi nerede çekildi? Sakar Şakir konusu nedir?
Yayınlama: 23.06.2024
3
A+
A-

**Nostaljik Komedi Şaheseri Ekranda: “Sakar Şakir”**

Natuk Baytan’ın yönetmenlik ve Suavi Süalp ile birlikte senaristliğini üstlendiği, ilk kez 1977 yılında beyazperdeyle buluşan “Sakar Şakir” filmi, SHOW TV ekranlarında izleyicilerle yeniden buluşuyor.

Film, Sakar Şakir rolündeki Kemal Sunal’ın başını çektiği yıldızlarla dolu bir oyuncu kadrosuna sahip. Ünal Gürel, Gardirop Fuat’ı, Ayfer Feray, Sevda’yı, Macit Flordun, Marmara Kazım’ı, Ali Şen, Hacı Sen’i, Adile Naşit, Fatma Sen’i, Necdet Yakın, Lüfer’i, Devrim Parscan, Muavin Mustafa’yı, Kamer Sadık, Sabri’yi, Atilla Ergün, Limoncu Sükrü’yü, Dinçer Çekmez, Yusuf’u ve Celal Yonat da çeşitli rollerde yer alıyor.

Sakar Şakir, memleketinden İstanbul’a gelerek zengin bir ailede uşak olarak çalışmaya başlar. Ancak Sakar Şakir’in başına gelen türlü talihsizlikler, evin düzenini altüst eder. Evin kızı Sevda’ya aşık olan Şakir, onun zengin ve şımarık nişanlısıyla rekabete girer.

Çılgın karakterler ve komik olaylarla dolu olan “Sakar Şakir”, Türk sinemasının unutulmaz komedi filmleri arasında yer alıyor. Film, Sakar Şakir’in talihsiz maceralarıyla kahkahalarınızı garanti ederken, aynı zamanda o dönemin İstanbul yaşamına ve toplum yapısına da ışık tutuyor.

Şimdi, “Sakar Şakir” filmini SHOW TV’de izleyerek geçmişe nostaljik bir yolculuk yapın ve Türk sinemasının en sevilen komedi karakterlerinden biriyle tanışın.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.