JPMorgan Türk bankaları için hedef fiyatlarını revize etti

JPMorgan Türk bankaları için hedef fiyatlarını revize etti
Yayınlama: 05.07.2024
4
A+
A-

Türk Bankalarının Hisselerinde %80’lik Yükseliş

Türk bankalarının hisse senetleri, hükümetin ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) enflasyonu düşürmeye yönelik aldığı kararlı ve koordineli adımlar sayesinde, yıl içinde %80 oranında bir artış gösterdi. Bu artış, piyasaların enflasyon hedeflerine yönelik artan güvenini yansıtmaktadır.

JPMorgan, üçüncü çeyrekten itibaren banka kazançlarında kademeli bir toparlanma beklediklerini ifade etti. Ancak, güçlü rallinin ardından seçici bir yaklaşım izlemeyi tavsiye ediyorlar. Garanti Bankası’nın hedef fiyatını 164 TL’ye çıkararak “Ağırlığını Artır” tavsiyesine yükseltiyorlar.

JPMorgan’a göre Garanti Bankası’nın yakın vadeli kazanç ivmesi, diğer benzerlerinden daha olumlu bir şekilde ayrışıyor. Banka, TÜFE’ye bağlı gelirlere daha az bağımlı ve daha iyi bir net faiz marjına (NIM) sahip. JPMorgan, bu pozitif ayrışmanın önümüzdeki çeyreklerde de devam etmesini bekliyor.

Akbank, İş Bankası ve Yapı Kredi’yi “Nötr” olarak değerlendiren JPMorgan, Halkbank ve VakıfBank’ı ise “Ağırlığını Azalt” seviyesinde tutuyor. JPMorgan, Halkbank ve VakıfBank’ın daha yüksek risk profiline sahip olduğunu ve bu nedenle daha temkinli bir yaklaşım benimsediklerini belirtiyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.