Köprü geçiş ücretlerine zam iddiası yalanlandı

Köprü geçiş ücretlerine zam iddiası yalanlandı
Yayınlama: 01.07.2024
6
A+
A-

Resmi Kaynaklar Köprü, Tünel ve Otoyol Geçiş Ücretlerinde Artış İddialarını Yalanladı

Bazı sosyal medya hesaplarında "1 Temmuz itibarıyla yeni köprü, tünel ve otoyol geçiş ücretleri" başlığıyla paylaşılan fiyat listelerinin gerçek dışı olduğu Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nden duyuruldu.

Açıklamada, "1 Temmuz itibarıyla köprü, tünel ve otoyol geçiş ücretlerinde" herhangi bir güncelleme yapılmadığı vurgulandı. Geçiş ücretlerinin 15 Mayıs 2024 tarihinden itibaren yürürlükte olan haliyle Karayolları Genel Müdürlüğü’nün resmi sitesinde açıkça paylaşıldığı belirtildi. Vatandaşların asılsız iddialara itibar etmemesi tavsiye edildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü de konu hakkında açıklama yaparak son günlerde bazı medya kuruluşlarında yer alan otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde artış haberlerinin gerçeği yansıtmadığını duyurdu. Caddelerin, halihazırda geçerli olan tarifeler üzerinden ücretlendirilmeye devam ettiği bildirildi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi vatandaşları sosyal medya paylaşımlarını dikkatli bir şekilde değerlendirmeye davet etti. Kaynağı belirsiz haberlere itibar edilmemesi ve resmi kaynakların verilerinin esas alınması gerektiği vurgulandı.

Karayolları Genel Müdürlüğü, köprü, tünel ve otoyol geçiş ücretlerine ilişkin tüm güncel bilgilerin resmi internet sitesinde yayınlandığını hatırlattı. Vatandaşların doğru ve güncel bilgilere ulaşmak için bu resmi kaynakları takip etmeleri önerildi.

Sosyal medya kullanıcılarına, paylaşılan bilgileri eleştirel bir şekilde değerlendirme ve güvenilir olmayan kaynaklara itibar etmemeleri konusunda uyarı yapıldı. Köprü, tünel ve otoyol geçiş ücretlerinde herhangi bir artış söz konusu olmadığı ve asılsız haberlere itibar edilmemesi gerektiği tekrar hatırlatıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.