Son dakika: Malatya’da 4.2 büyüklüğünde deprem

Son dakika: Malatya’da 4.2 büyüklüğünde deprem
Yayınlama: 10.07.2024
3
A+
A-

Malatya’da 4,2 Büyüklüğünde Deprem Kaydedildi

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 2024-07-10 tarihinde saat 00:41:03 TSİ’de 4,2 (Mw) büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, 38.24222 enlem ve 38.12056 boylam koordinatlarında, 7,69 km derinliğinde kaydedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamaya göre, deprem bölgede hafif düzeyde hissedildi. Deprem sonrasında herhangi bir can veya mal kaybı bildirilmedi.

Türkiye’nin deprem kuşağında yer alan Malatya, geçmişte de birçok depreme maruz kalmış bir ildir. 2024-07-10 tarihinde meydana gelen deprem, bölge halkında endişeye neden oldu.

Deprem uzmanları, vatandaşların deprem anında sakin kalmalarını ve önceden belirlenmiş güvenli alanlara sığınmalarını tavsiye ediyor. Deprem sonrası alınması gereken önlemler arasında şunlar yer almaktadır:

  • Hasarlı binalardan uzak durulması,
  • Depreme dayanıklı binalarda konaklanması,
  • Acil durum çantası hazırlanması ve içinde temel ihtiyaçların bulundurulması,
  • Deprem eğitim programlarına katılım,
  • Deprem sigortası yaptırılması.

Malatya’da meydana gelen deprem, bölge halkına deprem tehlikesinin önemini bir kez daha hatırlattı. Vatandaşların deprem öncesi, sırası ve sonrasında alınması gereken önlemler konusunda bilinçli olması büyük önem taşımaktadır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.