Tetkik randevusunda onay dönemi başladı

Tetkik randevusunda onay dönemi başladı
Yayınlama: 24.06.2024
3
A+
A-

Hastane Tetkiklerinde Onaylı Randevu Sistemi

Hastanelerde muayene randevularında uygulanan onaylı randevu sistemi, artık tetkikler için de geçerli hale geldi. Hekimler, muayene sonrasında hastalara uygun gördükleri tetkik veya görüntüleme randevuları verecek. Hastalar, bu randevuları en geç randevudan 2 gün önce saat 20:00’a kadar onaylamalı veya gelemeyeceklerini bildirmelidir.

Onay İşlemi Kanalları

Randevu onayı, “www.mhrs.gov.tr” web sitesi, mobil uygulama, onay linki içeren SMS ve “ALO 182 Çağrı Merkezi” üzerinden yapılabilecek.

Kapsamdaki Tetkikler

Onaylı randevu sistemi, MR, tomografi, gastroskopi, kolonoskopi ve hatta ameliyatlar dahil olmak üzere hastanelerin randevu verdiği tüm tetkikleri kapsamaktadır.

Randevu Onayı Son Tarihi

Onaylama süresinin sonuna kadar randevusunu onaylamayan hastaların randevuları iptal edilecektir. Randevusunu onayladığı halde gitmeyen kişiler, aynı işlem için ancak 15 gün sonra yeni bir randevu alabilecektir.

Muaf Gruplar

65 yaş üstü hastalar ve kanser hastaları onay işlemlerinden muaf tutulmuştur. Bu hastalar, hastanelerden her zaman randevu alabilecektir.

Tetkik Sonuçlarının Paylaşımı

Hastaların bir hastanede yaptırdıkları tetkik sonuçları, artık diğer hastaneler tarafından da görüntülenebilecektir. Bu, hastalara daha kapsamlı ve verimli bir sağlık hizmeti sunulmasını sağlayacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.