Asgari ücrete ara zam var mı, yok mu? Temmuz ayında asgari ücrete zam olacak mı?

Asgari ücrete ara zam var mı, yok mu? Temmuz ayında asgari ücrete zam olacak mı?
Yayınlama: 26.06.2024
7
A+
A-

Asgari Ücrete Ara Zam Konusu Gündemde Değil

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücrete ara zam yapılmayacağını bir kez daha vurguladı. Işıkhan, defalarca dile getirdiği bu konudaki tutumunu yineleyerek, “Herhangi bir artış olmayacak” şeklinde konuştu.

Bakan Işıkhan, aralık ayında bu konuda tekrar bir araya geleceklerini ve göstergelerin de olumlu geldiğini belirterek asgari ücreti Aralık ayında belirlemek üzere bir toplantı düzenleyeceklerini dile getirdi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, asgari ücrete yapılacak ara zammın geçici refah sağlamak amacı taşımadığını vurguladı. Işıkhan, asıl hedeflerinin kalıcı bir refahı sağlamak olduğunun altını çizdi ve bu nedenle böyle bir karar aldıklarını ifade etti.

Bakan Işıkhan, aldıkları kararın sonuçlarını yıl sonuna doğru enflasyon düşüşüyle birlikte göreceklerini dile getirdi. Işıkhan, ekonomiyi bir denge işine benzeterek, ekonomik istikrarı korumak için böyle bir karar aldıklarını belirtti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak işçilere, memurlara ve emeklilere desteklerinin devam edeceğini de vurgulayan Işıkhan, istihdamdan feragat etmeden sürdürülebilir bir büyüme hedeflediklerini ifade etti.

Bakan Işıkhan’ın açıklamaları, asgari ücrete ara zam yapılmayacağı yönündeki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu. Hükümetin bu konudaki tutumunda herhangi bir değişiklik olması beklenmiyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.