Kurban Bayramı tatilinde Milli Saraylara ziyaretçi akını

Kurban Bayramı tatilinde Milli Saraylara ziyaretçi akını
Yayınlama: 24.06.2024
8
A+
A-

Milli Saraylar’da Bayram Ziyaretçi Akını

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Daire Başkanlığı, 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca Milli Saraylar’a bağlı müze ve sarayların ziyaretçi sayılarını bildirdi. 15-23 Haziran tarihleri arasında, en çok ziyaret edilen yer Topkapı Sarayı oldu.

Topkapı Sarayı, 15-23 Haziran tarihleri arasında 131.826 kişiyi ağırladı. Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinin izlerini taşıyan Dolmabahçe Sarayı, 42.582 ziyaretçiyle ikinci sırada yer aldı. Osmanlı resim sanatının önemli örneklerini barındıran Milli Saraylar Resim Müzesi, 12.125 sanatseveri ağırladı.

Beşiktaş, Yıldız ve Nişantaşı’nın kesişim noktasında yer alan Ihlamur Kasrı, 4.256 kişi tarafından ziyaret edildi. Anadolu yakasının tek sarayı Beylerbeyi, 17.886 ziyaretçiyle büyük ilgi gördü. Yine Anadolu yakasında yer alan Küçüksu Kasrı, 8.545 kişiyi ağırladı.

Teknolojiyle tarihin harmanlandığı İslam Medeniyetleri Müzesi, 12.996 ziyaretçiye kapılarını açtı. Milli Saraylar’ın cam eserlerinin sergilendiği Beykoz Cam ve Billur Müzesi ise tatil boyunca 7.544 kişi tarafından ziyaret edildi.

Bu ziyaretçi akını, Milli Saraylar’ın tarihi ve kültürel mirasının hem yerli hem de yabancı turistler için önemli bir çekim merkezi olduğunu ortaya koyuyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.