Seçim arifesinde Ada’yı karıştıran fotoğraf! Stüdyoda böyle bekledi…

Seçim arifesinde Ada’yı karıştıran fotoğraf! Stüdyoda böyle bekledi…
Yayınlama: 04.07.2024
1
A+
A-

İngiltere Seçimlerinin Eşiğinde Başbakan Sunak’ın Tartışmalı TV Görüntüsü

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, yaklaşan genel seçimler öncesinde ITV’nin “This Morning” adlı sabah programına katıldı. Ancak Sunak’ın programa katılmasından önce programda “İngiltere’nin En Çok Dövmeli Annesi” olarak bilinen bir konuğun yer alması, sosyal medyada ve ülke gündeminde tartışmalara yol açtı.

Sunak’ın programa katılmak için arkadan beklediği anın fotoğrafı, başbakan için rahatsız edici bir deneyime dönüştü. Programda, bikinisi ve dövmeleriyle konuşan OnlyFans modeli Becky Holt’un yanında, Sunak ekranda arkadan görünmekteydi.

Bu görüntü, hem Sunak’ın seçim kampanyası hem de ülke gündemi için olumsuz bir darbe olarak değerlendirildi. Birçok kişi, Sunak’ın programda Holt’un yanında yer almasını, seçmenlerin hassasiyetlerine karşı duyarsız olmakla suçladı.

Sunak’ın destekçileri ise başbakanın görüntüden habersiz olduğunu ve Holt’un katılımından haberi olmadığını savundu. İddiaya göre Holt, programa davet edilmeden katıldı ve Sunak’ın ekibi, Holt’un görüntüde yer alacağından habersizdi.

Bu tartışmaya rağmen, Sunak’ın partisi Muhafazakarlar, seçimlerden galip çıkmayı başararak Avam Kamarası’nda çoğunluğu elde etti. Ancak, Sunak’ın programdaki görüntüsü, başbakanın gelecekteki siyasi kariyeri açısından önemli bir belgesel olarak hafızalarda yerini alacak gibi görünüyor.

İngiltere’de seçimler bugün gerçekleşti ve halk, ülkenin yönetimini beş yıl boyunca üstlenecek olan kişileri belirlemek için sandıklara gitti. Yaklaşık 50 milyon seçmen, yerel saatle 07.00’de (TSİ 09.00) açılan sandıklarda oylarını kullandı.

4 bin 515 adayın 650 sandalyeli Avam Kamarası’na girmek için yarıştığı seçimlerde, oy kullanma işlemi saat 22.00’de (TSİ 00.00) sona erdi. Seçim sonuçları, birkaç gün içinde açıklanacak ve İngiltere’nin geleceğini belirleyen yeni yönetim göreve başlayacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.